Milwaukee M18BSX-402C Milwaukee M18 BSX-402C 18V Reciprocating Saw Milwaukee M18 BSX-402C 18V Reciprocating Saw Milwaukee M18 BSX-402C 18V Reciprocating Saw
Milwaukee M18BSX-402C
Milwaukee M18BSX-402C 18V Reciprocating Saw with 2x 4.0Ah Batteries
Credit plans available. Find out more
Clearpay logoKlarna logoV12 logo
Description
M18 BSX-402C Features:
  • Single-Speed
  • Quick-Release Blade Change
  • 80min Charge Time
  • No Brake
  • All-Metal Gearbox
  • LED Work Light
  • Rubber-Overmould Grip
M18 BSX-402C Specification:
  • No Load Speed: 3,000/min
  • Stroke Length: 28.6mm
  • Capacity: Wood 300mm
What is Included:
  • 1 x Milwaukee M18 BSX-402C 18V Reciprocating Saw
  • 2 x 18V 4.0Ah Li-Ion Batteries
  • 1 x Charger
  • 1 x Toolbag
See Full Description
SALE
We aim to dispatch within 2-3 working days.
Description
M18 BSX-402C Features:
  • Single-Speed
  • Quick-Release Blade Change
  • 80min Charge Time
  • No Brake
  • All-Metal Gearbox
  • LED Work Light
  • Rubber-Overmould Grip
M18 BSX-402C Specification:
  • No Load Speed: 3,000/min
  • Stroke Length: 28.6mm
  • Capacity: Wood 300mm
What is Included:
  • 1 x Charger
  • 1 x Toolbag
Milwaukee M18BSX-402C