JCB 21-AG125 JCB 21-AG125
JCB 21-AG125
JCB 21-AG125 125mm Angle Grinder 850W 240V
JCB-21-AG125
Credit plans available. Find out more
Clearpay logoKlarna logoV12 logo
Description
The JCB 21-AG125 is a 125mm Corded Angle Grinder with anti-vibration side handle.
21-AG125 Features:
  • Adjustable guard for quick and easy blade changes
  • Anti-vibration side handle for enhanced safety and comfort
  • 2 position side handle
  • Suitable for use with 125mm discs
21-AG125 Specification:
  • Voltage: 220-240V 50Hz
  • Wattage: 850W
  • No Load Speed: 0-11500rpm
  • Spindle Thread: M14
  • Blade Diameter: 125mm
  • Brake: electric
  • Product Weight: 2.2kg
What is Included:
  • 1 x 125mm Angle Grinder 850W 240V
See Full Description
SALE
We aim to dispatch within 3-5 working days.
Description
21-AG125 Features:
  • 2 position side handle
21-AG125 Specification:
  • Voltage: 220-240V 50Hz
  • Wattage: 850W
  • No Load Speed: 0-11500rpm
  • Spindle Thread: M14
  • Blade Diameter: 125mm
  • Brake: electric
  • Product Weight: 2.2kg
What is Included:
JCB 21-AG125